סיורים ירוקים בירושלים

 

בואו לגלות את הטבע העירוני הייחודי של ירושלים וללמוד על "הצד הירוק של ירושלים" עם מגוון סיורים הניתנים על ידי המדריכים המתנדבים של קרן ירושלים ירוקה.

 

פארק הרכבת (משך סיור: שעה וחצי)

בואו לגלות ולחוות את ההתחדשות העירונית בלב ירושלים תוך כדי הליכה לאורך פארק המסילה שחודש לאחרונה. תיהנו מהאוויר הנקי, הפן החברתי, היופי והמגוון הביולוגי לאורך הטיילת. למדו על ההיסטוריה ומשמעות המקום בעידן בו הרכבת עוד פעלה. למדו כיצד השתתפות ומסירות מצד הציבור הפכו מסלול עירוני בלב בעיר מנטוש ורעוע לפארק תוסס ומרכזי בו משתמשים אנשים רבים מכל הגילאים והתרבויות. הסיור מסתיים במתחם המחודש "התחנה הראשונה", מרכז קניות ובידור ייחודי.

 

 

הגן הבוטני של הר הצופים (משך סיור: שעה וחצי)

הגן הבוטני של האוניברסיטה העברית בהר הצופים, שנוסד בשנת 1931, הוא קונסרבטוריון אקולוגי ייחודי המשתרע על פני 25 דונם, ובו יותר מ -950 מיני צמחים שמקורם בארץ ישראל. בואו לגלות את הסביבה הטבעית הקסומה של הגן, המספקת מקלט לצמחייה ולבעלי חיים רבים בסכנת הכחדה. בואו ללמוד על ההיסטוריה של ירושלים ואת מערות הקבורה העתיקות מימי הבית השני, יחד עם שני קברים של מנהיגים ציונים. השילוב של צמחייה טבעית עם היסטוריה וארכיאולוגיה משקף את הנוף האופייני של ירושלים.

התחנה לחקר ציפורי ירושלים  (סיור מודרך ע"י מדריך התחנה. משך הסיור: שעתיים)

התחנה לחקר ציפורי ירושלים הינה מקלט טבע עירוני ייחודי הממוקם בין הכנסת לבית המשפט העליון, במיקום אסטרטגי על הנתיב הההגירה העיקרי של ציפורים העפות מאפריקה לאירואסיה. יותר מ -500 מיליון ציפורים עפות מעל ישראל בעונות האביב והסתיו מדי שנה. התחנה, שנוסדה בשנת 1994 על ידי החברה להגנת הטבע, משמשת גם כמרכז עיקרי אשר שם טבעות סימון על רגלי הציפורים. בואו ללמוד על הציפורים, החי והצומח באתר מוגן זה, המוקף בפיתוח עירוני אינטנסיבי, ובואו להשתתף בפעילויות טיבוע וסימון היומיומיות של ציפורים ולשמוע על היוזמות המיוחדות של התחנה לחקר ציפורי ירושלים למען הגנה על ציפורים וחיות בר בישראל.

  • התחבורה אינה כלולה במחיר.

  • סיורים יתקיימו בתאריך מתואם מראש בשעות 8:00 ל10:00 בבוקר.

  • נא הזמינו את הסיור לפחות שבועיים מראש.

  • נציג קרן ירושלים ירוקה יצטרף לקבוצה בזמן ארוחת הבוקר, כך שהמשתתפים יוכלו ללמוד עוד על מטרות ויעדי הקרן.

  • ההכנסות מסיורים ירוקים אלו מסייעות לתמוך ביוזמות השונות של קרן ירושלים ירוקה.

  • למידע נוסף ניתן לפנות לשלום אור, קרן ירושלים ירוקה: Jerusalemgreenfund@gmail.com

© 2016 Proudly created with Wix.com